Технології

Безпілотний електричний контейнеровоз здійснив перший рейс

Вантажне безекіпажне судно Yara Birkeland виконало свій перший рейс. Почати використовувати контейнеровоз для комерційних цілей хочуть наступного року.

Yara Birkeland / ©Yara International

У серпні норвежці анонсували перший комерційний рейс контейнеровозу Yara Birkeland, який позиціонують як безпілотне електричне судно. Як повідомив New Atlas, у листопаді він виконав свою місію.

Yara Birkeland здійснив коротку подорож з комуни Хортен до Осло з людьми на борту. Тепер на судно чекає сертифікація, після якої відбудуться комерційні операції. “Ми пишаємося, що можемо продемонструвати перший у світі повністю електричний і самохідний контейнеровоз”, – сказав Свейн Торе Холзетер, генеральний директор Yara.

Компанії Yara International та Kongsberg Maritime домовилися про створення інноваційного судна у 2017 році. На сьогодні Yara – один із найбільших постачальників мінеральних добрив у світі. Інший учасник — підприємство Kongsberg Maritime — входить до складу корпорації Kongsberg Gruppen, яка працює в оборонній та аерокосмічній галузях та низці інших сфер. У рамках проєкту Kongsberg Maritime відповідає за інтеграцію датчиків та інших систем автономної навігації.

Yara Birkeland / ©Yara International

Творці заявляють, що їхній проєкт відрізняється високими показниками екологічності та гарною економічністю, що обумовлено відсутністю екіпажу. транспорті засоби. При цьому самі автономні судна, на думку фахівців, навчаться обмінюватися інформацією, що зробить їхню експлуатацію безпечною.

Зазначимо, що такі країни, як США та Китай, усі активніше розробляють безпілотні військові кораблі. Одним з них став Seahawk, поставлений американським ВМС цього року. Раніше Військово-морські сили отримали його «старшого брата» Sea Hunter.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments