Земля

Нова інтерактивна карта показує концентрацію вуглекислого газу Землі

Міжнародна команда вчених розробила карту регіонів з найбільшим вмістом вуглецю. За прогнозами дослідників, якщо весь вуглекислий газ потрапить звідти в атмосферу, це призведе до кліматичної катастрофи. Докладніше про це розповіли у журналі Nature Sustainability.

На карті показані області з найбільшими природними поглиначами вуглецю. До них відносяться торфовища та мангрові ліси. Найбільше їх можна знайти у басейнах річок Амазонки та Конго, а також на острові Калімантан. Вчені називають скупчення вуглецю в цих місцях «невідновлюваними». Якщо вони потраплять у повітря, то можуть знадобитися віки, щоб рівень вуглекислого газу повернувся на колишній рівень.

Згідно з дослідженням, загальний обсяг вуглецю в регіонах скупчення становить близько 130 гігатонн. Для порівняння, у 2010 році в США весь транспорт виділив лише 1,5 гігатонн. За словами вчених, якщо весь вуглекислий газ опиниться в атмосфері, то її температура підніметься на 1,5 °C.

Для створення картки використовувалися знімки із супутників. Також дослідники проаналізували кількість вуглецю, що у тому чи іншому регіоні. Концентрацію вуглекислого газу вони виділили фіолетовим кольором. Як видно на карті, областей з високою вуглецевою концентрацією відносно небагато. Вони займають 3% від загальної площі Землі. Як говорять численні прогнози, збільшення температури атмосфери може призвести до маси негативних наслідків. Серед них: танення льодовиків, підвищення рівня моря, вимирання флори та фауни.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments