Наука

Вчені розгадали таємницю кам’яних ідолів острова Пасхи

Вчені прийшли до висновку, що аборигенам острова Пасхи на піку свого розвитку було під силу встановити знамениті моаї (кам’яні статуї). Фахівці Каліфорнійського університету в Дейвісі в ході дослідження встановили, що на момент розквіту кількість рапануйців сягала 17 000 чоловік. Цього більш ніж достатньо для спорудження кам’яних ідолів.

Співробітник університету Седрік Пулестон зазначив, що рапануйці проживали практично в повній ізоляції. Вони не контактували з аборигенами інших островів, та й не могли в силу віддаленого від них розташування. Однак ці фактори не завадили рапануйцям створити сильну соціальну структуру, а потім і твори культури.

Перший контакт аборигенів з європейцями стався в 1722 році, через 52 року на острів прибув Джеймс Кук. Однак на той момент аборигени острова Пасхи переживали занепад, як в громадському плані, так і в культурному. У своєму щоденнику Джеймс Кук склав опис землі, яку давно не обробляли. А самих аборигенів на той момент було не більше трьох тисяч чоловік.

Ніхто не може сказати, що привело рапануйців до такого занепаду. Причина могла критися в міжусобних війнах або в нестачі їжі внаслідок виснаження орних земель.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button