Технології

Вчені розгадали загадку кубика Рубіка за допомогою квітки

Біологи з Центру Джона Іннеса у Великобританії в ході дослідження специфічного ряду рослин змогли розгадати загадку кубика Рубіка. В обстежуваній квітці було виявлено речовину, елементи якої незважаючи на однаковий молекулярний склад мають різну форму.

Головним завданням експерименту біологів з Великобританії було встановити природу, а також першопричину формування стереоізомерів у квітки під назвою Катарантус рожевий. Стереоізомери – це елементи, які відрізняються лише просторовим розташуванням атомів, при цьому їх схожість досить для формування біологічних властивостей. Вчені порівняли отримані сполуки з кубиком Рубіка, який, володіючи однаковою кількістю кольорових граней, може бути зібраний абсолютно по-різному. Катарантус є природним джерелом тетрагідроальстонинів, які, в свою чергу виступають частиною групи сполук гетероіхімбінів.

Під час дослідження вчені виявили 14 різних ферментів. Амінокислотна послідовність отриманого з’єднання нагадує білок THAS, який синтезує тетрагідроальстонін з молекули-попередника стриктосидин-аглікону (СА). За допомогою генної інженерії, різні колонії бактерій продукували різні ферменти. Вчені прийшли до висновку, що певна послідовність амінокислот може програмувати те, якою буде структура отриманого з’єднання на основі СА. Отримані в результаті дослідження квітки гетероіохімбіни володіють чималим потенціалом у фармацевтиці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button