Технології

Посуд, яка миє себе сам

Для багатьох людей процес миття посуду – це справжня каторга. Особливо, якщо ви тільки що провели десятьох гостей, а на кухні вас чекає ціла гора тарілок, келихів і іншого столового приладдя. Перша посудомийна машина була винайдена більше 100 років тому, але і сьогодні не кожна сім’я може собі дозволити купити її з різних причин. На допомогу цим людям прийде посуд, яку розробили вчені з Швеції.

tomorrow-machine.com__550

Шведська студія дизайну Tomorrow Machine спільно з дослідниками з компанії Innventia розробила столові прилади, цілком зроблені з деревної целюлози з нанесеним на неї супергідрофобним покриттям. Іншими словами, тарілки ці влаштовані так, що їх поверхня на молекулярному рівні відштовхує будь-які рідини і інші речовини, змушуючи їх збиратися в калюжки і скочуватися з тарілки при нахилі. Їжа більше не прилипне і не присохне до вашої тарілки, а для того, щоб її вимити – просто піднесіть її до раковини і нахиліть. Залишки їжі та будь-які рідини просто скотяться з неї вниз.

Посуд ця настільки слизька, що її навіть не потрібно протирати після того, як ви позбулися залишків їжі. Розробники стверджують, що широке поширення і використання такого посуду може привести до серйозного зменшення витрати світових запасів води. Якщо замислитися, в їхніх словах є частка істини, оскільки люди дійсно витрачають дуже багато води на миття посуду.

Читайте також: У Білорусії почали виробляти біопосуд, що розкладається

Гідрофобне покриття – це не найдивовижніша частина розробки шведських учених. Матеріал, з якого виготовлені тарілки, викликає не менший інтерес. Фахівці компанії Innventia створюють цю посуд з плоских листів деревної целюлози, які отримують необхідну форму під гарячим пресом, після чого твердіють. Тарілки по відчуттях нагадують керамічні, але при цьому не б’ються і залишаються надзвичайно легкими.

Єдиною перешкодою для виходу винаходу на ринок є отримання остаточних результатів досліджень того, як гідрофобне покриття впливає на їжу. Як тільки вчені закінчать всі необхідні тести і численні перевірки – будь-хто зможе придбати такий посуд в магазині. А поки доведеться мити посуд по-старому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button