Всесвіт

Вчені розгадали загадку незвичайних і потужних спалахів в космосі

Дослідники з Прінстонського університету разом з іншими вченими змоделювали експеримент, за допомогою якого можна спостерігати ранні стадії швидких радіосплесків.

скрін відео youtube.com

Таємничі швидкі радіосплески виділяють за одну секунду стільки енергії, скільки Сонце виділяє за рік — це одне з найзагадковіших явищ у Всесвіті.

Ці незвичайні спалахи виробляють, наприклад, нейтронні або колапсуючі зірки-магнетари, які знаходяться в екстремальних магнітних полях. Ці поля настільки сильні, що вони роблять з космічного вакууму плазму, що складається з матерії та антиречовини – вони знаходяться там у вигляді пар негативно заряджених електронів і позитивно заряджених позитронів, згідно з квантовою електродинамічною теорією. Вважається, що випромінювання від цих пар утворюють швидкі радіосплески.

У новому лабораторному моделюванні автори створили невеликий аналог середовища магнетара. Так можна проаналізувати парну плазму, яка складається з речовини тільки у формі електронів і атомних ядер значно більшої маси, або іонів.

Замість того, щоб імітувати сильне магнітне поле, автори використовували сильний лазер. Він перетворює енергію в парну плазму. Потім парна плазма зміщує лазерний імпульс на вищу частоту. В результаті автори могли спостерігати парну плазму в лабораторіях, на ній можна проводити експерименти для перевірки теорій про швидкі радіосплески.

Головна мета цього дослідження – зрозуміти, як такі тіла, як магнетари, створюють парну плазму і які нові фізичні явища виникають при швидких радіосплесках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button