Головна / Фото / Вчені розкрили таємницю гімалайського озера Роопкунд

Вчені розкрили таємницю гімалайського озера Роопкунд

Вчені розкрили таємницю гімалайського озера Роопкунд в Індії, яке зберігало в собі сотні скелетів убитих людей. Виявилося, що подорожніх згубив не гнів місцевої богині, а град, що розпочався в горах.

Вчені пояснили перебування понад 500 скелетів у Гімалайських горах штату Уттаракханд в Індії. Озеро Роопкунд знаходиться в 5 тисячах метрів над рівнем моря. Водойма зацікавила громадськість, коли в 1942-му рейнджер Національного парку підтвердив стару легенду про те, що озеро зберігає в собі сотні мерців. Вчені припускали, що у водах загинуло військо генерала Зоравара Сінгха, але радіовуглецевий аналіз цього не підтвердив.

Однак деякі з кістяків були датовані XII століттям і могли відноситися до солдатів Мухаммеда Тугхлака. При них були коні, начиння і прикраси. Збентежив наукових фахівців той факт, що частина останків належала людям звичайного росту, а частина — дуже низьким. Більш точний аналіз ДНК відніс тіла до 850 року.

Вчені зупинилися на версії, що в озері загинули паломники культу Nanda Devi. Кожні 12 років пілігрими йшли через гори в Хокмунд, де проходив великий фестиваль. Група складалася з 500-600 членів культу і їх провідників, які несли поклажу. Останні, відносилися до місцевого населення Гімалаїв, мали невеликий ріст.


Коли люди спустилися до Роопкунду набрати води, з неба міг посипатися град діаметром 23 см. Версія збігається з фольклорною легендою про смертоносний дощ, який на подорожніх наслала богиня — берегиня гір.