Фото

За одну ніч кратерне озеро змінило свій колір

Кратерне озеро в Індії за ніч змінило свій колір і стало рожевим. Експерти пояснювали це явище рівнем солоності і наявністю водоростей у воді.

The Weather Channel India

Озеро Лонар, що утворилося приблизно через 50 000 років після падіння метеорита на Землю, є популярним місцем відпочинку для туристів і захисників навколишнього середовища. Коли фотографії нового кольору води почали з’являтися в інтернеті, вчені поспішили запевнити любителів природи, що таке траплялося і раніше, правда трансформація ще ніколи не була такою різкою.

«Солоність в озері зросла, оскільки рівень води різко знизився у цьому році, також воно стало тепліше, що призвело до надмірного росту водоростей», — прокоментував геолог Гаджанан Харат. «Ці водорості стають червонуватими при вищих температурах, і тому озеро всього за ніч стало рожевим».

За словами експертів, чиновники з департаменту лісового господарства штату зібрали проби води, щоб визначити точну причину цього зсуву. Багато хто стверджує, що різка зміна кольору стала можлива з-за наслідків пандемії, коли багато заводів і офісів припинили свою роботу. «Карантин зменшив людську активність, яка також могла б прискорити зміну», — прокоментували деякі місцеві вчені

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button