Земля

У 2017 році відбудеться повне сонячне затемнення

У 2017 році, нам пощастить стати свідками двох сонячних затемнень: повного і кільцевого, а також місячних затемнень – напівтіньового і часткового.

115a16bd0c082df7097a766d7347caa8
Що таке повне затемнення Сонця здогадатися неважко – це явище, при якому Місяць повністю закриває сонячний диск, і людям, що спостерігають з Землі за подіями, Сонця не буде видно.

Явище кільцевого сонячного затемнення набагато складніше. Під час такої події з Землі буде видно якийсь обідок, який залишиться від Сонця, коли воно сховається за місячною поверхнею. Кільцеве сонячне затемнення відбудеться 26 лютого 2017 року, повне сонячне затемнення ми зможемо побачити 21 серпня 2017 року.

Місячні затемнення в 2017 році

Місячні затемнення відбуваються тільки під час повного місяця, у 2017 році їх буде два: напівтіньове і часткове. Щоб зрозуміти, що це таке слід дізнатися про те, що таке тінь і півтінь. Ці визначення особливо знайомі художникам, адже їм доводиться працювати з подібними прийомами в живописі, щоб створити ілюзію об’єму предмета на папері.

В житті тінь і півтінь зустрічається повсюдно. Але найбільші масштаби це явище набуває в космосі. Місяць відкидає на Землю свою тінь, навколо якої існує велика за розміром окружність півтіні – тінь, в яку проникають сонячні промені, роблячи її прозорою і слабкою.

Напівтіньове місячне затемнення передбачає, що під час даного явища Земля потрапить не під пряму місячну тінь, а лише в її півтінь, чому зміна яскравості освітлення Місяця не буде фіксуватися неозброєним оком. Напівтіньове місячне затемнення станеться 11 лютого 2017 року. У разі коли Місяць потрапить під земну тінь лише частково, астрологи говорять про часткове місячне затемнення. Спостерігати його можна буде 7 серпня 2017 року.

Вплив затемнень на людину

Крім психологічного впливу, місячні і сонячні затемнення впливають і на самопочуття людини. Під час таких явищ нерідкі випадки гіпертонічних відхилень, що стає причиною головних болів, прискореного серцебиття і навіть нападів дратівливості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button