Екологія

Вчені розповіли про вплив вуглецю на клімат

Міжнародна група науковців провела дослідження чутливості Землі до змін температурних показників. Для цього були використані бульбашки повітря в полярних льодах.

У своїй доповіді фахівці продемонстрували, як впливає перепад температури на вуглець, що знаходиться між сушею, океаном та атмосферою. Близько половини вуглекислого газу (СО2), що виділяється в результаті діяльності людини, було взято з природних ресурсів.

Виявилося, земельна ділянка земної біосфери виділяє менше вуглецю при більш теплому кліматі.
Вчені могли тільки припускати про те, що при нагріванні поверхні Землі, знижується здатність сухопутних рослин до накопичення вуглецю. Експерти відзначили, зменшення депонування вуглецю в біосфері, що призводить до підвищення концентрації СО2 в атмосфері. Завдяки цьому зростають температурні показники Землі.

Кількість CO2 в атмосфері є тонким балансом між тим, що виділяється з природних джерел, а також результатом діяльності людини. Дослідників цікавило, чому рівень CO2 падає протягом тривалого періоду, який називають малим Льодовиковим періодом. За допомогою вимірювань атмосферних газів в крижаному керні, професорам вдалося пояснити, що вони були випущені з природних джерел.

Дослідження було сконцентровано на зміні СО2, що зберігаються в льоду до і після малого Льодовикового періоду. Цей часовий проміжок добре підходить для того, щоб сконцентруватися конкретно на взаємодії між СО2 та температурою, так як воно сталося якраз перед початком зростання промисловості і сільського господарства. Екологи впевнені, зміни СО2 можуть бути пов’язані зі зміною температури земної поверхні.

Вчені відзначили, дослідження є актуальним для найближчого десятиліття, так як воно показує, яким чином біосфера реагує на зміни температури.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button