Екологія

Велика частина купленого австралійцями одягу потрапляє на звалища

Дві третини текстилю, який можна було б переробити, гниє на полігонах.

Щорічно тільки один австралієць купує близько 15 кілограмів одягу, говориться в новому звіті австралійської ради моди. 10 з них через неправильну утилізацію відправляють на звалище — так і формується величезна кількість текстильних відходів.

Вага тканини, що щорічно прибуває до Австралії, становить 373 тисячі тонн. Виходить, що з цього обсягу як мінімум 260 тисяч тонн текстилю потрапляє на полігон. Тільки 7 тисяч тонн переробляються правильно.

Проблема в тому, що крім накопичення величезної кількості відходів з тканини, текстильна промисловість сильно залежить від викопного палива і шкідливих хімікатів. Щорічно вона споживає близько 98 мільйонів тонн невідновлюваних ресурсів.

Дві третини австралійського одягу складаються з синтетичних волокон, в основі яких — нафта. Домігшись повної переробки одягу, світ зміг би сильно знизити залежність модної індустрії від цінних ресурсів.

Омер Сокер, виконавчий директор благодійної організації Charitable Recycling Australia, запропонував заохочувати здачу непотрібних речей нужденним і ввести мито на весь ввезений в країну одяг. Розмір збору поки невідомий, але його сума буде залежати від ваги, вартості і бренду ввезених товарів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button