Технології

Вчені розробили лазер для безпечної бездротової підзарядки смартфона

Інженери з Вашингтонського університету вперше розробили метод безпечної бездротової підзарядки акумулятора смартфона за допомогою лазера.

Як повідомляється в доповіді, опублікованій у грудні в «Відомостях Асоціації обчислювальних машин з інтерактивними, мобільними, переносними і повсюдними технологіями», вузький невидимий промінь від лазерного випромінювача може доставити у кімнаті заряд до смартфона і потенційно зарядити смартфон так само швидко, як стандартний USB-кабель. Для цього команда вчених змонтувала тонку клітинку живлення на задній панелі смартфона, яка заряджає смартфон за рахунок потужності лазера.

Крім того, фахівці розробили для користувачів функції безпеки, наприклад, покрили смартфон металевим радіатором з плоскою пластиною для розсіювання надлишкового тепла від лазера, а також впровадили в пристрій механізм, заснований на відбивачі, для відключення лазера, якщо людина з’явиться на шляху зарядного променя.

«Розробка даної системи була зосереджена на безпеці, – прокоментував співавтор Шейм Голлакота, доцент кафедри інформатики та інженерії їм. Пола Дж. Аллена. – Ми спроектували, побудували і протестували систему зарядки на основі лазера з механізмом швидкого реагування, який гарантує припинення процесу заряду перш ніж людина опиниться на шляху променя».

Вузький промінь забезпечує постійну потужність в 2 Вт до 15 квадратних дюймів з відстані до 4,3 м. Радіус зарядного променя можна розширити до площі 100 квадратних сантиметрів при заряді з відстані 12 метрів. Ця модифікація дозволить заряджати смартфон у великому приміщенні не залежно від того, де пристрій розміщено.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments