Технології

Мітіо Каку: Яке майбутнє нас чекає через 20 років

Виступаючи на World Government Summit, що проходив у Дубаї, фахівець у галузі теоретичної фізики, відомий популяризатор науки, а також автор багатьох науково-популярних книг Мітіо Каку вів обговорення теми, яка торкнеться нас (під нами мається на увазі все людство) у найближчі 20 років.

Мова йшла про зміни тих речей і технологій, які змінять наше життя, увійшовши практично в кожен його аспект.

Початок цих змін вже покладено. Ми можемо спостерігати, як щодня вчені та інженери роблять чергову революцію в розвитку штучного інтелекту, космічних польотах, медицині і біології, підбираючись все ближче до універсальної основі нашого життя – ДНК.

Розвиток науки і технологій, безумовно, надихає, але ті темпи, з якими це відбувається, можуть створювати для деяких певний рівень тривоги. Більш того, згідно Каку, у найближчі двадцять років все навколо стане ще сильніше заплутаним.

Все, починаючи від туалетів, здатних прямо на ходу проводити хімічний аналіз і давати рекомендації щодо зниження тих чи інших речовин в організмі, і закінчуючи стінами, які будуть з нами розмовляти, – Каку описав одночасно прекрасну, трохи лякаючу і в якійсь мірі навіть комічну картину світу завтрашнього дня.

Життя 2.0

Каку почав з того, що час все змінить. В тому числі наш мову, яка буде розвиватися разом з технологіями.

Що це означає?

Наприклад, це означає те, що з часом з ужитку людської мови може зникнути слово «комп’ютер». Ні, звичайно, саме слово залишиться, але ми втратимо важливість самого терміна.

У деяких країнах, каже Каку, слово «комп’ютер» зникне з ужитку, тому що ці пристрої стануть по-справжньому всюдисущими.

У світі не залишиться речей, які самі по собі не будуть комп’ютерами. Комп’ютеризовано буде все.

Продовжив учений темою про те, як технології 3D-друку змінять якість нашого життя.

«Ми говоримо про новий світ. Світ, де все, що ви можете собі уявити, ви зможете самі створити», — прокоментував Каку.

Він описав світ, в якому ми зможемо роздрукувати собі нову пару черевиків, прикраси або будь-яку іншу річ нашого гардероба. Якщо ваша дитина захоче нову іграшку, вам не доведеться йти за нею в магазин. Все, що вам потрібно, – вийти в Інтернет, скачати вподобаний дизайн, завантажити собі на комп’ютер, а потім роздрукувати на 3D-принтері, що стоїть в сусідній кімнаті вашого будинку, який, до речі, можливо, теж буде надрукований за допомогою 3D-принтера, тільки розміром побільше.

До речі, стосовно будинку.

Наші оселі перестануть бути просто оселями. Вони стануть інструментами. Комп’ютеризованими, «живими» інструментами. А ще ми будемо спілкуватися з шпалерами. Так, з шпалерами. А ви сумніваєтесь?

«В майбутньому у нас з’явиться «розумний папір». Цей папір зможе показувати нам абсолютно будь-яку інформацію за нашим запитом, прямо як екрани наших сьогоднішніх комп’ютерів. Ми будемо спілкуватися зі стінами. Причому не тільки ми, але і вони з нами. Архітектура наших осель зміниться настільки, що наші звичайні стіни стануть нашими смартфонами, лептопами і величезними телевізійними екранами».

Уявіть себе таким, що сидить в кімнаті і голосно розмовляє не тільки з усіма речами, які вас в ній оточують, але ще в цей момент знаходяться всередині самих далеких куточків цифрового світу. Тим не менш, для деяких це може здатися гнітючим і викликати почуття самотності. Але такий вже нас чекає світ майбутнього.

У нашому доступі з’являться технології, які будуть допомагати нам налагоджувати контакти з іншими людьми, що знаходяться в інших точках світу. Каку зазначив, що подібні засоби дозволять ділитися своїми думками та ідеями з людьми, мову яких ви навіть не знаєте.

«Ви зможете спілкуватися будь-якою мовою. У цьому вам допоможуть ваші контактні лінзи, які переводять та відтворюять написаний текст прямо на вашу сітківку», — прокоментував популяризатор науки.

Захотіли освіжитися і куди-небудь з’їздити? Незалежно від того, куди саме ви зберетеся – далеко або не дуже, — вам більше не потрібно буде наявність власного автомобіля. Та й мати навик водіння вам теж буде вже нідочого.

Вас будуть возити автомобілі. Самостійно. Самокеровані.

Крім того, ви зможете подорожувати без нічого, так як зайві речі з собою брати вам більше не доведеться. Все потрібне можна буде роздрукувати на 3D-принтері прямо в дорозі.

Ми наближаємося до майбутнього, в якому соціально-економічні взаємини будуть зовсім іншими, зазначив Каку.

«Ми будуємо так званий «ідеальний капіталізм», в якому будуть відсутні поняття посередників і всі негативні сторони звичайного капіталізму. Переможцем в цьому буде суспільство, програвшими – посередники, треті сторони. Біржовики», — заявив Каку.

Останнє питання обговорення стосувалося безпосередньо нас самих.

«Штучний інтелект зможе принести для нас перемогу над тим, над чим не зміг здобути перемогу ні один король і ні одна королева минулого – процесом старіння. З часом ми всі старіємо і помираємо. Старе породжує помилки в роботі. Як тільки ми зможемо використовувати ШІ для порівняння мільйонів генів старих людей з мільйонами генів молодих людей, то ми зможемо визначити, де і як саме починається процес старіння. А потім просто його викорінимо».

Картина майбутнього, погодьтеся, обіцяє бути привабливою. Але чи так це насправді? Відповісти на це складно. Виглядає заманливо, але давайте повернемося до цього питання через 20 років.

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»