Технології

Відходи пивоварень використовують для створення біопалива

В результаті пивоваріння залишається багато зерна. Вчені використовують ці відходи для екологічно чистого біопалива. Дослідники представлять свої результати на весняних зборах Американського хімічного товариства (ACS).

«Пивоварна промисловість гостро потребує скорочення відходів», – підкреслює Хайбо Хуанг, доктор філософії, головний дослідник проєкту. Його команда об’єдналася з місцевими пивоварнями, щоб знайти спосіб перетворити зерно, що залишилося в продукти з доданою вартістю.

«У відпрацьованого зерна дуже високий відсоток білка в порівнянні з іншими сільськогосподарськими відходами. Нашою метою було знайти новий спосіб його добування і використання », – доповнює Яньхонг Хе, аспірант, який представить результати своєї роботи на зборах.

Крафтове пивоваріння стало більш популярним, ніж коли-небудь. Підвищений попит призвів до збільшення виробництва, викликавши значне зростання відходів пивоварних заводів, 85% яких становить відпрацьоване зерно. Цей побічний продукт містить до 30% білка і до 70% – клітковини. І, хоча корови й інші тварини можуть перетравлювати відпрацьоване зерно, людям воно не підходить через високий вміст в ньому клітковини.

Щоб перетворити ці відходи в щось більш функціональне, вчені розробили новий процес фракціонування у вологому помолу для відділення білка від волокна. У порівнянні з іншими методами новий процес більш ефективний, оскільки дослідникам не потрібно попередньо сушити зерно. Вони протестували в цьому процесі три комерційно доступних ферменту — алкалозу, нейтразу і пепсин — і виявили, що обробка алкалозою забезпечує кращий поділ без втрати великої кількості будь-якого з компонентів. Після стадії просіювання результатом був білковий концентрат і продукт, багатий клітковиною.

До 83% білка в подрібненому зерні повторно уловлено в білковий концентрат. Спочатку дослідники пропонували використовувати його у вигляді дешевшої заміни рибного борошна для годування креветок, вирощуваних на фермах. Але зовсім недавно вчені почали досліджувати використання білка у вигляді інгредієнта в харчових продуктах, задовольняючи споживчий попит на альтернативні джерела білка. Однак в результаті багатий клітковиною продукт як і раніше залишався без особливого застосування.

У результаті вченим в пригоді бактерія Bacillus lichenformis. Вона перетворює різні цукру у 2,3-бутандиол, з’єднання, яке використовується для виробництва багатьох продуктів: таких як синтетичний каучук, пластифікатори й 2-бутанол – паливо.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button