Наука

Знайдена нова причина появи смертоносних інфекцій

Команда дослідників під керівництвом вчених з Ратгерського університету (США) виявила два гени, які сприяють розвитку мікробної стійкості до антибактеріальних засобів, що містять мідь. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

ДНК була знайдена в декількох штамах золотистого стафілокока (Staphyloccocus aureus), який може викликати смертельно небезпечні інфекції у людей з ослабленим імунітетом. Вона кодує білки, знешкоджуючі мідь, яка все частіше використовується в боротьбі з бактеріальними інфекціями, які важко піддаються лікуванню. Гени розташовуються всередині транспозонів — мобільних генетичних елементів, здатних переміщатися і розмножуватися всередині генома. Оскільки бактерії здатні до горизонтального переносу генів, то все більше штамів отримують ДНК, що сприяє лікарської стійкості.

Мідь з давніх пір використовувалася для дезінфекції ран і стерилізації питної води, однак лише нещодавно лікарі стали застосовувати її для обробки медичних інструментів. Гени copB і copL сприяють видаленню металу з клітин стафілокока і запобігають проникнення, в результаті чого мідь не заподіює бактерії ніякої шкоди. Таким чином можуть виникнути штами з ще більшою стійкістю до дезінфекції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button