Земля

Вчені розслідують два вбивства, яким більше 1 000 років (фото)

Згідно з новим аналізом їх муміфікованих останків, близько 1 000 років тому двоє чоловіків в Південній Америці холоднокровно вбили: один отримав ножове поранення в спину, а інший — серйозну травму шиї. Результати дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Medicine.

Дослідницька група взяла на себе роль детективів і спробувала розкрити стародавній злочин. Вчені просканували три муміфікованих тіла, знайдених в Чилі і Перу, щоб зрозуміти, як померли жертви. Виявилося, що одного з них поранили в голову і спину ножем, а інший помер після отримання масивної травми шиї, включаючи вивих.

В ході дослідження вчені знайшли нові докази насильства в доісторичних людських суспільствах. Муміфіковані останки зберігають докази, які губляться, якщо від тіла залишаються тільки кістки. Автори дослідження пишуть, що ножові поранення, як і ротаційна травма шийного відділу вивихнутої шиї не вдалося б виявити слідами на скелетах. Тут потрібні тканини.

Тривимірна комп’ютерна томографія черепа однієї з південноамериканських мумій в новому дослідженні.
Зображення люб’язно надано: AM Begerock, R Loynes, OK Peschel, J Verano, R Bianucci, I Martinez Armijo, M Gonzalez, AG Nerlich

Людські тіла можуть бути природним чином муміфіковані в сухих, холодних або інших екстремальних умовах, оскільки вони перешкоджають процесу розкладання, який зазвичай руйнує м’які тканини та органи. В цьому випадку дослідники вивчили мумії, що збереглися в дуже посушливих умовах Південної Америки і зберігаються в музеях Німеччини та Швейцарії.

Радіовуглецеве датування показало, що муміям — від 740 до 1 120 років, тобто вони старше колоніального іспанського періоду. Одна чоловіча мумія, ймовірно, належить до культури Аріка. Його поховали поруч з рибальськими інструментами, тому вчені припустили, що жертва родом з рибальської громади. Дві інші мумії, чоловік і жінка, ймовірно, прибули з регіону Арекіпа на території нинішнього південного заходу Перу. Їх поховали в матеріалах, зроблених з бавовни і волосся лами або альпаки.

Дослідники використовували комп’ютерну томографію (КТ) для створення віртуальних 3D-реконструкцій тіл, які виявили раніше приховані деталі їх смерті. Згідно з дослідженням, в той час, як жінка померла з природних причин, обидва чоловіки померли в результаті нападу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button