Головна / Здоров'я / Вчені: Щоденна активність літніх людей пов’язана з обсягом сірої речовини в мозку

Вчені: Щоденна активність літніх людей пов’язана з обсягом сірої речовини в мозку

Згідно з новим дослідженням, більш високий рівень повсякденної фізичної активності, навіть прибирання будинку, прогулянки з собакою і садівництво, пов’язані з кількістю сірої речовини в мозку літніх людей.

Сіра речовина в мозку включає ділянки, відповідальні за контроль руху м’язів, почуттів, мислення, пам’яті, мови і багато іншого. Обсяг сірої речовини – показник здоров’я мозку, але його кількість часто знижується в літньому віці, що може призвести навіть до появи симптомів когнітивної дисфункції, як відзначають дослідники Медичного центру Університету Раша, розташованого в Чикаго.

«Більша кількість сірої речовини пов’язана з кращою когнітивною функцією, тоді як зниження веде до хвороби Альцгеймера та іншими, пов’язаними з деменцією, – каже Шеннон Халлоуей, провідний автор дослідження. – Фізично активний здоровий спосіб життя корисний для здоров’я мозку і допомагає зменшити атрофію сірої речовини».

У дослідженні експерти виміряли рівень фізичної активності 262 літніх людей. Учасники носили неінвазивні пристрої протягом семи-десяти днів. Дослідники пояснили, що метою було точне вимірювання частоти, тривалості та інтенсивності діяльності за цей час.

За словами Халлоуей, фізична активність як спосіб життя «більш реалістична для літніх людей», ніж структурована програма вправ, що вимагає походу у спортзал.

У дослідженні вчені порівнювали обсяги сірої речовини учасників, відображені на МРТ, з показаннями приладів пристроїв та іншими даними, отриманими протягом цього ж року.

«Повсякденні фізичні вправи підтримують здоров’я мозку, і люди різного віку повинні продовжувати збільшувати щоденну фізичну активність на користь цього», – уклав Хеллоуей.