Всесвіт

Вчені: щось вбиває галактики в екстремальній області Всесвіту

Вчені проєкту VERTICO вважають, що їм вдалося наблизитися до розгадки таємниці зникнення цілих галактик, які знаходяться в найбільш екстремальних областях Всесвіту. Вирішити цю задачу повинна допомогти принципово нова програма, учасниками якої стали понад трьох десятків визначних фахівців.

Для проведення цього дослідження вчені скористалися революційним обладнанням, у тому числі Великим міліметровим телескопом ALMA, який дозволяє вивчати найбільш холодні об’єкти. В результаті запланованої роботи вчені розраховують остаточно розгадати таємницю загибелі цілих галактик в найвіддаленіших областях Всесвіту. Примітно, що над розгадкою цієї проблеми наука б’ється вже досить давно. Сьогодні, приміром, існує гіпотеза, згідної з якою розташування гравітаційно зв’язаних між собою зоряних систем може впливати на здатність утворення нових об’єктів. Але яким саме чином відбувається цей процес, залишається таємницею.

Повідомляється, що в галактичних скупчень, які заведено вважати найбільш масивними сферами вселенського простору, знаходиться невідома науці неймовірно величезна кількість галактик. В цих областях діють колосальної потужності гравітаційні потоки, які розганяють галактики до надшвидкостей, що призводить до розігрівання плазми між галактиками до екстремальних значень, що і змушує ряд об’єктів випромінювати рентгенівські промені. Знайти підтвердження цієї теорії або виявити ознаки нових ймовірних причин загибелі цілих галактик, учасники проєкту VERTICO планують саме за допомогою нового чилійського телескопа, на створення якого було витрачено величезні ресурси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button