Здоров'я

Вчені шукають людей, які не можуть заразитися COVID-19. На основі їх даних зроблять ліки

Міжнародна група дослідників хоче знайти людей, генетично стійких до вірусу SARS-CoV-2. Так вони хочуть розробити ліки й методи лікування нового коронавірусу.

Як наголошується в статті, опублікованій в журналі Nature Immunology, міжнародна група вчених почала пошук людей, які генетично стійкі до COVID-19. Команда сподівається, що виявлення генів, що захищають цих людей, може призвести до розробки препаратів, що блокують вірус, які не тільки захистять людей від COVID-19, але й не дозволять їм не передавати інфекцію.

Однак вчені відзначають, що можуть помилятися. Якщо генетична стійкість до коронавірусу SARS-CoV-2 існує, то людей з такими властивостями може бути всього кілька. Про це заявила Ізабель Мейтс, дитячий імунолог і лікар з Левенського католицького університету в Бельгії, яка входить в консорціум, який ініціював це дослідження.

Спочатку дослідники звузять коло пошуку — звернуться до тих, хто довго перебував у контакті з пацієнтами, але не склав позитивний тест і не виробив імунну відповідь проти вірусу. Особливий інтерес представляють люди, які жили з інфікованим партнером, але не заразилися навіть без вакцини.

Команда співавторів з 10 дослідницьких центрів по всьому світу, від Бразилії до Греції, вже набрала близько 500 потенційних кандидатів, які можуть підходити під ці критерії. А після публікації статті з ними зв’язалися ще 600 осіб,  які запропонували себе як можливих кандидатів.

За словами Жана-Лорана Казанови, генетика і співавтора дослідження з Університету Рокфеллера в Нью-Йорку, такий відгук здивував їх. “Я не думав, що самі люди, які зазнали впливу вірусу зв’яжуться з нами”, — зазначив він.

Їх мета — набрати не менше 1 000 пацієнтів. Однак дослідники вже почали аналіз дані добровольців, які зв’язалися з ними.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button