Здоров'я

Знайдено спосіб зупинити поширення агресивної пухлини головного мозку

Вчені знайшли білки, які можуть допомогти знищити ракові клітини гліобластоми – пухлини головного мозку, яка дуже схильна до рецидивів.

Дослідження, проведене вченими з Канадського університету Макгілла, було направлено на вивчення ракових стовбурових клітин, які найчастіше стають причиною рецидиву пухлин. Ці клітини часто вислизають від звичайних методів лікування, таких як хірургія, хімієтерапія, променева терапія. Ці методи можуть бути ефективні при видаленні швидкозростаючих ракових клітин, але часто не зачіпають більш живучі.

Раніше вчені вже пропонували методи видалення цих клітин, які дозволили б знизити ризик рецидивів гліобластом. Серед них були нові наночастинки, які захоплюють і знищують ракові стовбурові клітини, а також дизайнерські молекули ДНК, які вистежують клітини в крові, і інші молекули, які позбавляють їх поживних речовин, необхідних для виживання.

Вчені Університету Макгілла почали з вивчення того, як працюють ці клітини. Це привело дослідників до відкриття пари білків, які регулюють генетичне програмування, що лежить в основі поведінки клітин. Автори виявили, що білок під назвою galectin1 взаємодіє з іншим білком під назвою HOXA5, і саме це взаємодія управляє запуском процесу метастазування.

Наступним кроком в роботі дослідників стала розробка методів лікування пухлини, ґрунтуючись на відкритому механізмі її формування. У доклінічних моделях гліобластоми на тваринах вчені придушили білок galectin1, видаливши його ген, і виявили, що це призвело до значних поліпшень в тому, як пухлини реагували на променеву терапію. Таке втручання в кінцевому підсумку збільшило тривалість життя тварини. На додаток до цього дослідники проаналізували бази даних пацієнтів з гліобластомою і виявили, що у людей з низьким рівнем експресії білків galectin1 і HOXA5 був найкращий прогноз в лікуванні цього виду онкології.

Дослідження було опубліковане в журналі Cell Reports.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button