Наука

Вчені склали карту всіх білків в людині

Через двадцять років після оприлюднення геному людини міжнародна дослідницька група склала першу карту послідовності протеома людини. Вона містить всі білки, які кодуються геномом людини. Робота була опублікована в Nature Communications

Тепер, коли на карту нанесено 90% білків в людському тілі, вчені мають глибше розуміння того, як окремі білки впливають на здоров’я людини. Також робота забезпечить розуміння того, як проводити профілактику захворювань, а також організовувати індивідуальну медицину.

Також робота може мати значення для вчених, які вивчають потенційні методи лікування COVID-19.

“У COVID-19, наприклад, задіяні два протеома, вірус SARS-CoV-2 і протеома інфікованих клітин, обидва з яких, ймовірно, взаємодіють, модифікують і змінюють функцію один одному. Розуміння цього взаємозв’язку може пролити світло на те, чому одні клітини і люди більш стійкі до COVID-19, а інші – більш уразливі,” – твердить Кріс Оверал, професор медичного факультету і член Центру досліджень крові при UBC

Оскільки багато захворювань людини виникають в результаті змін у складі або функціях білків, то картування протеома зміцнює основу для діагностики захворювань, а також прогнозування результатів.

Знання того, які білки є ключовими для захисту від хвороб, а які можна назвати відмінними ознаками захворювань, допоможе при розвитку індивідуальної медицини і розробки нових методів лікування.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button