Всесвіт

Вчені: Сонячний вітер залишає “опіки” на поверхні Місяця

Вчені змогли з’ясувати, чому на поверхні Місяця з’являються “опіки” з-за сонячного вітру. Як виявилося, їх походження пов’язане з нерівномірним магнітним полем природного супутника Землі.

Протягом тривалого часу вчені фіксували “опіки” на поверхні Місяця, що виглядають як завитки, які складаються зі світлих і темних плям. Завдяки місії НАСА ARTEMIS вдалося отримати відповідь на дане питання. Раніше фахівці NASA не сумнівалися, що в появі плям винен сонячний вітер, але їм не вистачало даних для формування висновку. Тепер співробітники Каліфорнійського університету в Бреклі зуміли отримати необхідну інформацію і пояснити походження “опіків”. Як виявилося, вони з’являються в місцях нерівномірних магнітних полів Місяця.

Природний супутник Землі має магнітні поля лише локально. Іноді сонячний вітер потрапляє в таку точку на поверхні Місяця і в цьому місці відбувається завихрення потоків із-за розсіювання. Від центру магнітної ділянки, де захист найбільш сильний, починають розходитися завихрення, що оточують більш стійку до впливу територію. Астрономи вважають, що при освоєнні Місяця ця інформація виявиться корисною і допоможе вибрати більш сприятливе місце для установки місячних модулів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button