Наука

Дослідники вперше занурилися до потонулого корабля на найбільшій глибині

Дослідники з США опустилися на глибину 6,4 км і сфотографували затонулий корабель «Джонстон». Він затонув під час Другої світової війни.

Дослідники опустилися до есмінця ВМС США “Джонстон”, який затонув 25 жовтня 1944 року після битви з японцями під час Другої світової війни. Корабель довжиною близько 115 м і шириною 12 м затонув під час битви при затоці Лейте, найбільшого військово-морського бою в історії.

Вперше уламки були виявлені у 2019 році біля узбережжя острова Самар біля Філіппін. У той час дистанційно керований апарат реєстрував частини затонулого судна, але не міг дістатися до найглибших його частин.

Судно опустилося на глибину 6456 м, це приблизно п’ятнадцять Емпайр-Стейт-Білдингів. Дослідники занурювалися до корабля протягом восьми годин. Це найдовше пілотування до місця корабельної аварії, які були за історію науки.

Дослідники зробили знімки корабля у високій роздільній здатності. Вони також змогли зафіксувати ніс, місток і середню частину корабля, які лежали глибше, ніж решта судна. Корпус з номером “557” все ще можна спостерігати по обидва боки носової частини; вежі знарядь, подвійні торпедні стійки та безліч гарматних кріплень також збереглися. Вони не знайшли ні останків людей, ні їх одяг.

«Ми могли спостерігати розміри уламків і серйозний збиток, нанесений під час інтенсивної битви на поверхні, — відзначили дослідники. – Він прийняв вогонь з найбільшого військового корабля, у світі — лінкор Імператорського Ямато — і люто чинив опір йому”.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments