Наука

Вчені: Статуї острова Пасхи служать мітками для джерел прісної води

Вчені з США озвучили нову теорію, згідно з якою статуї острова Пасхи є мітками для джерел прісної води. Дослідження проводилося з використанням спеціально розробленої математичної моделі, яка чітко показала розташування всіх місць на карті.

У США група вчених з Університету Орегона представила абсолютно нову теорію історії виникнення статуй острова Пасхи. Експерти з’ясували, що кам’яні фігури є позначенням територій з джерелами прісної води, що було вкрай важливим і рідкісним ресурсом для полінезійців. Перед початком дослідження була розроблена унікальна математична модель, яка при накладенні її на карту острова дала зрозуміти, що статуї встановлені конкретно на місцях, де є хоча б незначні витоки підземних вод, що випливають на берегах, або залишаються в проникних шарах.

Крім того, фахівці також зробили висновок щодо того, чому раніше ця теорія ніким не була представлена. З’ясувалося, що обстежуючи територію пішим чином, можна відстежити зв’язок встановлених на острові Пасхи статуй з місцями розташування джерел прісної води, це можливо виключно при використанні математичної моделі на плоскій поверхні карти всього острова.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button