Земля

Вчені стурбовані спалахами грибкових інфекцій по всьому світу

У США поширюється грибок Coccidioides immitis, а в Бразилії – Sporothrix brasiliensis. Обидва цих грибки смертельно небезпечні.

Juan Gaertner Science Source

Як повідомляє Scientific American, грибкова інфекція, яка називається кокцідіодомікоз (Coccidioides immitis), більш відома як каліфорнійська лихоманка, поширюється по США. Вона викликає такі симптоми, як втома, задишка, кашель і нічна пітливість. У важкій формі інфекція може поширитися з легенів на інші частини тіла, що вимагає протигрибкового лікування і госпіталізації.

Важливо відзначити, що тільки 1 з 100 випадків виявляється небезпечним для життя. Однак, на думку дослідників, в найближчому майбутньому поширення грибка буде нарощувати темпи. Coccidioides має надзвичайно легкі форми, які можуть розноситися вітром на сотні кілометрів.

У Бразилії також швидко поширюється інший гриб під назвою Sporothrix brasiliensis. Він зазвичай передається людям від кішок через подряпини, укуси та близькі контакти.

За даними Scientific American, у 2004 році було всього 759 випадків захворювання Sporothrix brasiliensis, але у 2020 році їх число в країні перевищило 12000.

Sporothrix brasiliensis вже поширився на велику частину північної частини Південної Америки, і експерти підозрюють, що грибок вже перебрався в США.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button