Земля

Що буде якщо на Землі зникнуть всі океани (відео)

Відомий лише один сценарій, згідно з яким всі океани на Землі можуть зникнути – це станеться через мільярди років, коли під впливом природних процесів Сонце стане більш яскравим і атмосфера нашої планети розжариться до кількох сотень градусів. Хоча, і так щорічно на Землі в безплідну пустелю перетворюється територія розміром з невеликий американський штат. І все таки: давайте припустимо, що в один прекрасний день всі океани з тієї чи іншої причини взяли і зникли.

Першочергова функція океанів полягає – в поглинанні і розподілі сонячного випромінювання і підтримування кругообігу води. З їх зникненням екватор перетвориться на пекло, а полюси більше не отримають ні світла, ні тепла

Випаровування океанів не призведе до повного зникнення води на планеті. Залишаться озера, річки, підземні води, а також льодовики, крижані шапки і вічна мерзлота, зосереджені в основному в Антарктиді. Це близько 3,5 відсотка від водного об’єму, що ми маємо зараз.

Залишеної кількості ніяк не достатньо для повноцінного кругообігу води в природі, навіть якщо нам вдасться розтопити крижані шапки на полюсах. Дощі стануть йти рідко…

Якийсь час, втім, людство ще зможе існувати в таких умовах. Маючи доступ до підземних вод, ми зможемо будувати гідропонні ферми. Але на поверхні дерева і рослини будуть засихати, а тварини — гинути. Через постійні посухи континенти будуть охоплені пожежами, прискориться глобальне потепління.

Екватор стане розпеченим, жити там стане не можливо. Парникові гази стануть утримувати сонячну енергію близько до землі. Ночами звичайно буде холодніше, ніж вдень, але середня земна температура буде досягати 67 градусів за Цельсієм. Більшість живих організмів, навіть стійких до високих температур, не зможуть існувати в таких умовах.

Люди, швидше за все, почнуть масово мігрувати в південну півкулю планети, адже там можна буде витягати воду з підземних антарктичних льодів. Однак до Антарктиди не так-то просто буде добратися. Материк буде представляти собою затоплені пустки, позбавлені будь-яких ресурсів, необхідних для життя, наприклад, залізниць, шахт або видимих джерел їжі. Багато хто просто не можуть дочекатися створення інфраструктури, необхідної для існування в умовах Антарктиди. Ті, хто все-таки дочекається цього дня, зможуть жити лише під землею.

Але й перебування в підземних бункерах не гарантує довгого і якісного життя на планеті, позбавленої океанів. Атмосфера Землі стане поступово втрачати кисень, а й під землею він потрібен. Температура також поступово зростатиме. Рано чи пізно все живе на планеті вимре, за винятком невеликих колоній хемосинтетичних бактерій, які виявляться приховані під землею біля гарячих джерел.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button