Земля

Жорстока спека буде траплятися все частіше

Вчені вважають, що з кожним роком все частіше будуть з’являтися теплові хвилі, що призводять до швидкого і серйозного підвищення температури в регіоні.

Вчені з Потсдамського інституту вивчення змін клімату та Мадридського університету використовували найсучасніші кліматичні моделі, щоб змоделювати два сценарії зміни клімату в XXI-му столітті. Завдяки комп’ютерному моделюванню, вчені змогли точно відтворити спостережуване зростання щомісячних теплових хвиль протягом останніх 50 років і спрогнозувати майбутні подібні події. Висновки невтішні: вже в першій половині поточного століття (найближчі 30 років) відбуватимуться «напади» аномальної спеки, причому незалежно від кількості CO2, що викидається в атмосферу. Простіше кажучи, негативні наслідки глобального потепління ми відчуємо в будь-якому випадку, навіть якщо завтра людство припинить викидати в атмосферу парникові гази.


Формування теплової хвилі, яка може призвести до аномальної спеки протягом декількох тижнів

Екстремальні хвилі тепла спостерігалися, наприклад, в США в 2012 році і Австралії в 2009 році. На жаль, до 2020 року такі події відбуватимуться на вдвічі більшій кількості територій планети, а до 2040 року – вже вчетверо. У самому гіршому сценарії до 2100 року важкі (3-сигма) «теплові удари» стануть проблемою на 85% земної суші, а 60% суші будуть відчувати періодичні найжорстокіші посухи (5-сигма).

Хорошим прикладом події рівня 3-сигма була спека 2010 року в Росії, коли на великому просторі від Балтійського до Каспійського моря температура була майже на 10 градусів Цельсія вище, ніж зазвичай. Так, в Московській області, де звичайна липнева середня температура тримається в районі 25 градусів Цельсія, у 2010 році було на 7 градусів Цельсія тепліше. При цьому в деяких регіонах Росії температура перевалила за позначку в 40 градусів Цельсія. Зрозуміло, що якщо такі явища стануть відбуватися частіше, доведеться вживати особливих заходів, в іншому випадку це загрожує людськими жертвами, величезним економічним збитком і навіть гуманітарною катастрофою.

Для тропічних регіонів прийдешнє ще більш похмуре – теплові хвилі вже перевищили порогові значення, і це вже було помітно в період між 2000 і 2012 роками. Іншими словами, спека періодично б’є історичні температурні рекорди, і ця тенденція посилюватиметься з кожним десятиліттям. Судячи з усього, держави, які не зможуть вжити заходів для зниження збитків від теплових хвиль, до кінця сторіччя понесуть величезні втрати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button