Всесвіт

Народження зірок: перше докладне відео процесу (відео)

Моделювання STARFORGE закінчилося, і вчені представили його результат – народження зірки у всіх подробицях.

Комп’ютерне моделювання під назвою STARFORGE – найбільш реалістична комп’ютерна симуляція зореутворення на сьогодні, що показує, як виглядають зоряні ясла зсередини.

На відміну від інших симуляцій, що показують процес народження однієї зірки в невеликій хмарі газу, STARFORGE представляє гігантську зореутворюючу хмару, в якій народжуються кілька світил. Це також перша симуляція, в якій були враховані всі відомі фізичні явища, які впливають на зореутворення.

«Ми ніби як знаємо основи процесу зореутворення … але диявол криється в деталях», – говорить астрофізик-теоретик Майк Грудіч з Північно-Західного університету в Еванстоні (штат Іллінойс, США). Наприклад, астрономи дотепер не до кінця розуміють, чому зірки мають різні маси. Але моделювання може відповісти й на це питання.

У комп’ютерному моделюванні STARFORGE представлена величезна хмара космічного газу діаметром приблизно 20 парсеків або 65 світлових років, і вона колапсує, утворюючи нові зірки. Білим вказані більш щільні області хмари, помаранчевим – швидколетючий газ, а також потужні струмені газу, які виходять із нових зірок. Фіолетові області відображають газ в спокійному стані. Моделювання показує часовий відрізок в 4,3 мільйона років, після чого віртуальна камера облітає хмару, показуючи її тривимірну структуру.

За допомогою STARFORGE Грудіч і його колеги показали, що саме струмені газу (джети), що випускаються новими зірками, впливають на їх кінцевий розмір. При моделюванні без джетів зірки виявилися приблизно в 10 разів більше, ніж наше Сонця. «Як тільки ви додаєте реактивний струмінь в симуляцію, зіркові маси приходять в норму, яку ми спостерігаємо в космосі», – каже Грудіч.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button