Технології

Вчені створили цеглини з пластикових відходів

Вчені створили цеглини з пластикових відходів, відходів рослинного волокна та піску. Отримані в результаті вироби не поступаються за механічними властивостями глиняним цеглинам, йдеться в роботі вчених з Університету Фліндерс. Дослідження описано в журналі Chemistry – A European Journal.

На будівельну галузь припадає близько 18% світових викидів вуглекислого газу. Велика частина цих викидів припадає на деякі будівельні матеріали, такі як цемент.

У своїй роботі дослідники переробили ПВХ-відходи, а також рослинну сировину, створивши з неї порошкоподібний каучук, з якого можна робити як цеглини, так і цемент для будівництва. Речовина може піддаватися нагріву, стисканню і розтягуванню — це дозволить використовувати його в різних областях, від будівництва до ремонту автомобілів.

Здатність матеріалу змішуватися з різними видами наповнювачів дозволить створити на його основі абсолютно нові види композитних матеріалів, відзначають автори дослідження.

«Новий метод перероблення і нові композитні матеріали є важливим кроком вперед у створенні екологічно чистих будівельних матеріалів. Наш полімерний каучук можна багаторазово подрібнювати і переробляти», – твердить Нік Лундквіст, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button