Технології

Розроблено костюм, який “бачить” роботу кожного м’яза під час реабілітації (фото+відео)

Інженери розробили систему моніторингу руху і м’язів для допомоги літнім людям і спортсменам при реабілітації після травм.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту і Массачусетської лікарні загального профілю представили систему фізичної реабілітації MuscleRehab. Вона відстежує рухи, візуалізує м’язи і допомагає пацієнту відновлюватися без допомоги фізіотерапевта.

Основа система – сенсорна плата для електроімпедансної томографії. Вона вимірює і візуалізує, що роблять м’язи під час кожного руху. Сенсорна плата фіксується за допомогою двох ремінців з електродами, які надягають на верхню частину стегна користувача для захоплення тривимірних даних.

Сенсори електроімпедансної томографії. Зображення: HCI Engineering, MITCSAIL

У процесі захоплення руху використовуються 39 маркерів і ряд камер, які роблять знімки з великою кількістю кадрів в секунду. Дані датчиків показують активні м’язи, які можна побачити на дисплеї: чим більше той чи інший м’яз залучений в процес, тим темніше його зображення.

Принципи роботи MuscleRehab. Відео: MITCSAIL

Пацієнти надягають гладкий повністю чорний спортивний костюм в стилі ніндзя, а потім виконують різні вправи, наприклад, випади, згинання колін, станова тяга, підйоми ніг, розгинання колін. Система вимірює активність чотириголового м’яза, кравецького м’яза і підколінних сухожиль. А система VR захоплює 3D-дані про рух всього тіла.

Зібрані під час експериментів дані були передані професійному терапевту, який пояснив, які групи м’язів повинні бути задіяні під час кожної з вправ. Його рекомендації були закладені в систему, тому користувач не тільки бачить, як працюють м’язи, але і отримує підказки, якщо щось робиться не так.

Принцип роботи системи. Зображення: HCI Engineering, MITCSAIL

Дослідження показало, що візуалізація даних про залучення м’язів і рух під час вправ підвищує правильність роботи на 15%. Вчені відзначають, що в міру старіння населення, зростає потреба у фізіотерапевтах. І фахівців не вистачає для всіх людей, якість життя яких можна поліпшити.

Дані електроімпедансної томографії. Зображення: HCI Engineering, MITCSAIL

Нині MuscleRehab фокусується на верхній частині стегна і основних групах м’язів ніг, але в майбутньому вчені планують підключити сідничні та інші групи м’язів м’язи. Крім того, вчені шукають можливості використання електроімпедансної томографії в променевій терапії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments