Технології

Штучна шкіра може замінити електронний годинник

Вчені зі США представили штучну шкіру, яка може в майбутньому замінити фітнес-пристрої. Вона може розтягуватися, не порушуючи роботу.

Дослідники з Університету штату Колорадо розробили «придатний для носіння електронний пристрій» – еластичну і повністю придатну для повторного використання друковану плату, надихнувшись людською шкірою.

Команда описує нову електронну шкіру в статті, опублікованій в журналі Science Advances. Пристрій може відновлювати себе, як справжня шкіра. Вона також надійно виконує широкий спектр сенсорних завдань, від вимірювання температури тіла користувача до відстеження кількості кроків.

Крім того, шкіра володіє реконфігурацією, що означає, що прилад може бути підібраний в будь-якій формі, щоб поміститися де завгодно на тілі.

Ці пристрої можна впроваджувати і в роботів, і в людей. Дослідники вже розповідали про дизайн електронної шкіри в 2018 році, але тепер вони значно покращили концепцію і зробили пристрій більш еластичним.

Для виробництва виробу вчені використовують трафаретний друк – так з’являється система проводів з рідкого металу. Потім вони з’єднують ці ланцюги між двома тонкими плівками, виготовленими з високоеластичного поліаміну.

В результаті пристрій виходить трохи товстішим, ніж пластир, і може наноситися на шкіру при нагріванні. Він також може розтягуватися на 60% в будь-якому напрямку, не порушуючи роботу електроніки всередині. Електронна шкіра команди може робити багато того ж, що і популярні фітнес-пристрої.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button