Технології

Вчені створили дешевий аналог будівельного піску з відходів

Пляшки з-під вина та інше перероблене скло замінять пісок для будівництва опор тунелів. Це скоротить витрати на будівництво і кількість сміття.

Австралійські інженери з Університету Квінсленду працюють над другою фазою проєкту з використання подрібнених скляних відходів для заміни піску в торкретбетон.

Торкретбетон – це звичайний будівельний бетон, який відрізняється тим, що його наносять на поверхню методом торкретування. Матеріал застосовують в гірничодобувній промисловості, а також при ремонті бетонних будівель і несучих конструкцій. Широке застосування він отримав як в надземному, так і підземному будівництві.

Проблема в тому, що кількість піску в світі обмежена, тому необхідна винахідливість, щоб розв’язати проблему браку ресурсів. Крім того, за останні 20 років вартість піску виросла в шість разів.

Своєю чергою, подрібнені скляні відходи складаються з переробленого скла з винних пляшок і інших продуктів, які зазвичай виявляються на звалищах.

Дослідження, проведене вченими, показало – подрібнене скло використовувати набагато вигідніше. Крім того, що воно дешевше, тому, що є побічним продуктом однієї області, при його використанні потрібно менше води. Річ у тім, що скло, на відміну від піску, відрізняється нульовим водопоглинанням.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button