Інтернет

Вчені створили дешеву і потужну мережу для високошвидкісного зв’язку 5G

Фахівці Університету Ватерлоо створили більш ефективний і, що найголовніше, більш дешевий спосіб поширення високошвидкісного безпроводового доступу до Мережі стандарту 5G. Повідомляється, що ця розробка стане незамінним рішенням для Інтернету речей.

За різними оцінками, вже до 2025 року в світі буде встановлено близько 75 мільярдів пристроїв так званого «Інтернету речей», що підвищить вимоги до покриття бездротового доступу до мережі. За словами вчених, можливостей наявних сьогодні мереж Wi-Fi і мереж стільникового зв’язку буде недостатньо для того, щоб забезпечити доступ в Інтернет всім цим пристроям. Проте фахівцям вдалося знайти рішення цієї проблеми.

Повідомляється, що міліметрові хвилі можуть запропонувати більш широкі можливості для створення неліцензованих смуг і каналів зв’язку з робочою частотою в кілька ГГц, що значно більше, ніж виділяється сьогодні мережами Wi-Fi або мобільними операторами. Це рішення, до речі, існує вже давно, проте широкого поширення воно не отримало з-за високої вартості і підвищеної енергомісткості відповідного обладнання.

Для розв’язання цієї проблеми фахівці розробили принципово нову мережу mmX, яка дозволяє істотно знизити ціну та обсяги споживаної енергії в міліметрових мережах, що робить їх більш доступними для ефективного використання під потреби Інтернету речей. Водночас, підкреслюють автори винаходу, мережа mmX відрізняється не тільки низькою вартістю обладнання і незначним споживанням енергії, але ще і пропонує значно більш високу швидкість передачі даних, ніж поширені сьогодні стандарти бездротового зв’язку зразок Bluetooth або Wi-Fi.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button