Інтернет

Американець створив сільський Інтернет-провайдер і отримав $ 2,6 млн

46-річний Джаред Моух провів своє оптоволоконне з’єднання в сільську місцевість, отримав клієнтів і організував власний бізнес. Про це пише NPR.

У 2002 році Моух переїхав в Сайо Тауншип, сільський район в штаті Мічиган, тоді його роботодавець забезпечив майбутнього підприємця відмінним домашнім інтернет-з’єднанням: багато хто з його сусідів в той час все ще мучилися з повільним dial-up доступом. Через деякий час, однак, пропускна здатність мережі перестала справлятися з потужностями технічної роботи Моуха, а також потребами його зростаючої сім’ї.

Але коли він почав придивлятися до альтернативи, варіанти його не влаштували. Швидкість інтернету від AT&T була занадто низькою. Comcast хотів стягувати з нього аванс у розмірі $ 50 000 за розширення послуг до його будинку. Тоді Моух вибрав третій шлях.

Замість того, щоб викладати такі гроші тільки для того, щоб залежати від примх інтернет-провайдера, 46-річний чоловік вирішив створити свій власний оптоволоконний інтернет-провайдер.

«У мене були всі підстави вважати, що я зможу виконати багато з необхідних умов, а потім ще й запропонувати свої послуги місцевому співтовариству, причому зробити це краще, ніж великі компанії, — сказав він NPR. – Я побачив у цьому прекрасну можливість як для розширення послуг, так і для реалізації того, чим я захоплений».

Джаред Моух. Фото: NRP

Він створив компанію в 2017 році, а в 2019 році отримав дозвіл на початок будівництва. У серпні 2020 року він офіційно був у бізнесі. Саме вчасно, щоб його діти пішли у віртуальну школу під час пандемії.

“Це було чудово”, – згадував він. – У мене було домашнє волокно, яке я контролював, і здатність контролювати свою долю в майбутньому».

Попутно він також підключив своїх сусідів до своїх високошвидкісних оптоволоконних ліній. Його бізнес виріс і сьогодні обслуговує 71 клієнта з надійним Інтернетом. За допомогою підрядників він вже проклав понад 22 км кабелю по всьому округу. Іноді потрібно майже кілометр кабелю, щоб підключити один будинок у сільській місцевості.

Тепер Моух отримує $ 2,6 млн з федерального бюджету на продовження своєї роботи. Він був одним з чотирьох інтернет-провайдерів, які отримали федеральні гроші на розширення послуг оптоволоконного Інтернету в окрузі у зв’язку з пандемією. На ці гроші Маух планує підключити до мережі ще 600 будинків. Для цього буде потрібно прокласти ще 61 км кабелю.

За даними BroadbandNow, близько 42 млн американців не мають широкосмугового доступу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button