Людина

Дослідження: більшість продуктів з холодильника відправляються в сміття

Жителі США, стверджують вчені, викидають значно більшу кількість продуктів зі своїх холодильників, ніж очікують самі. До такого висновку прийшли дослідники Університету Огайо, які вивчили розподіл харчових відходів.

 

За словами вчених, люди вживають в їжу значно менше продуктів з тих, що зберігаються в їх холодильниках, часто викидаючи навіть цілком нормальні продукти, оскільки просто невірно інтерпретують зміст етикеток. Такі результати були отримані під час опитування американців, яким запропонували оцінити, яку кількість їжі вони з’їдають із запасів, що зберігаються в їх домашніх холодильниках.

Як виявилося, більшість респондентів очікували з’їсти 97% м’яса зі своїх холодильників, але насправді на стіл потрапляла лише його половина. Крім того, люди впевнені, що використовують в їжу не менше 94% із запасів овочів, проте в цьому випадку статистика виглядає ще сумнішою: лише 44% овочів з холодильника згодом потрапляють на обідній стіл. Це ж стосується молочної продукції і фруктів, яких планувалося вжити 84% і 71% відповідно, проте реально було з’їдено не більше 42% і 40%.

Основна причина відмови від великої кількості продуктів і їх відправлення в сміттєві баки, стверджують дослідники, полягає в тому, що у людей з’являються підозри щодо їх свіжості і безпеки. У цьому випадку більшість споживачів орієнтуються на зовнішній вигляд, запах і дату, зазначену на етикетці. Останній фактор вчені називають найбільш неоднозначним. За їх словами, багато людей не звертають увагу на те, що дати на пакуванні вказуються часом не як крайній термін вживання, а як рекомендований термін. Не заглиблюючись у подробиці, споживачі відправляють в сміттєвий кошик будь-який продукт, строк на упаковуванні якого на їхню думку минув.

Кнопка «Наверх»
Закрыть