Наука

Вчені створили комп’ютерну модель, яка імітує життя неандертальців

Голландські вчені за допомогою комп’ютерного моделювання змогли відтворити життя і побут неандертальців на території Західної Європи. Дослідження продемонструвало чимало нових фактів про життя далеких предків сучасної людини.

Інноваційну історичну модель фахівці, що представляють Лейденський університет (Нідерланди), створили на основі комп’ютерної програми HomininSpace. Вчений-археолог Фулько Шерджон, один з авторів дослідження, розробив у рамках моделі базу, засновану на раніше знайдених археологічних даних. В якості ареалу існування неандертальців були прийняті 83 місця, потенційно зайнятих ними. Були внесені також 470 точних часових періодів присутності давніх людей, що проживали в той час на території нинішньої Франції. У підсумку було проведено порівняння наданих відомостей з результатами моделювання і отримано близько 40 тисяч симуляцій.

Як показало моделювання, неандертальці відрізнялися наявністю великого числа нащадків, рівень народжуваності їх жінок становив близько 40%. Цю гіпотезу підтвердило наявність певних ліній на зубах, які показували моменти родового стресу. Деякий подив у експертів викликало отриманий факт про те, що групи кочуючих людей були невеликими – близько 10-12 чоловік. Це означає, що давні предки людини були більш уразливі для труднощів, ніж передбачалося раніше.

Розробники інноваційної моделі вважають її багато в чому унікальною, оскільки в її основу покладено націленість на пошук моделі з максимальними збігами. Експерти планують продовжити її використання з перспективою адаптації HomininSpace для інших досліджень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button