Авто

Що таке автоломбарди і як вони працюють

Історія появи автоломбардів

Ломбард – спеціалізована комерційна організація, основними видами діяльності якої є надання короткострокових позик під заставу рухомого майна громадян і зберігання речей. Перші ломбарди з’явилися в XV столітті в адміністративній області Італії Ломбардії (звідси і назва «Ломбард»). Заповзятливі жителі пропонували позики під заставу рухомого і нерухомого майна.

1-07-10-2016-600-398

 

Автоломбард – різновид ломбарду, спрямований на надання короткострокових позик під заставу автотранспорту (автомобілі, мотоцикли, спецтехніка тощо). До речі, за часів зародження ломбардів можна було закласти не тільки коштовності та нерухомість, а й вози з кіньми, а це різновид транспортного засобу. Виходить, що і автоломбарди теж з’явилися в XV столітті!

В середині минулого століття американці відкрили перший автомобільний ломбард і він до цих пір працює. У нас же автоломбарди з’явилися зовсім недавно в 2000-х роках, саме від того часу і веде свою історію фінансова група “Каштан 2000”, на сторінках якої https://fgk.com.ua/ ви можете ознайомитися з більш детальними умовами та пропозиціями не тільки по автоломбарду. Тоді вони були присутні тільки в столиці, але послуги автокредитування швидко стали популярними і автоломбарди поширилися по всій території України.

Джерело доходу автоломбардів

Основне джерело доходу автомобільного ломбарду – відсотки по позиках, що видаються під заставу автомобілів. Зазвичай вони не перевищують 5-7% в місяць від виданої суми. На перший погляд може здатися, що відсоток невеликий, але якщо порахувати процентну ставку в рік, то ми отримаємо 100-140% річних. Таких процентів не бере жоден банк! Але ломбарди потрібні саме для короткострокових позик і в цьому випадку співвідношення процентна ставка / сума і швидкість отримання коштів говорить в їх користь.

Крім відсотків автоломбарди заробляють і на штрафах за несвоєчасну сплату боргу. У цьому випадку вони можуть отримати до 100% понад виданої суми позики. Ну а якщо позичальник не може викупити свій автомобіль, то транспортний засіб переходить у власність автомобільного ломбарду і продається з істотною знижкою до 50% від ринкової вартості.

Як вибрати автоломбард

Надійність автомобільного ломбарду – запорука успішної операції і здорових нервів. При виборі автоломбарду зверніть увагу на відгуки попередніх клієнтів, процентну ставку і пропоновану суму позики. У недобросовісних організацій часто немає історії, тому що вони з’являються і зникають всього за кілька місяців. Крім відсутності історії такі компанії виставляють дуже високі відсотки і дають невелику суму, яка частіше за все не перевищує половини вартості заставленого транспортного засобу. Це говорить про те, що власники автоломбарду розраховують, що позичальник не зможе платити за позикою і машину можна буде продати за ринковою вартістю.

Якщо у автоломбарду є хороша багаторічна історія, багато відгуків в інтернеті (обов’язково на різних сайтах, з різними датами публікації), вам пропонують гарну суму (70-90% від вартості авто) і просять відносно невеликі відсотки, то цей ломбард, можна розглядати в якості потенційного кредитора.

Найбезпечніше довіритися саме тим автоломбардам, які пропонують максимальний відсоток від вартості автомобіля під заставу ПТС під невеликий відсоток і при цьому залишають машину в вашому розпорядженні. Такі автоломбарди ретельніше перевіряють своїх клієнтів і навіть можуть попросити підтвердити дохід позичальника.

Отримання позики під заставу автомобіля

Після того, як ви знайшли надійний автоломбард можна йти за грошима. Звичайно, відразу їх не дадуть. Спочатку потрібно буде надати автомобіль на огляд і оцінку. Співробітники автоломбарду оцінять ліквідність ТЗ, перевірять його на наявність в базі викрадених автомобілів, і обов’язково подивляться на марку і рік випуску. Якщо транспортний засіб значиться в угоні, куплено в кредит, неправильно оформлено або закладено в іншому місці, то його, природно, не приймуть в заставу. Після цього вам озвучать максимально можливу суму і процентну ставку. Якщо пропозиція влаштовує, можете приступати до читання договору позики. ОБОВ’ЯЗКОВО читайте договір цілком. Не пропускайте жодного рядка. Якщо в тексті є виноска – читайте! Є дрібний шрифт – читайте двічі! Щось не розібрали – запитаєте і не тільки у менеджера, але і зі знайомими проконсультуйтеся! Пам’ятайте, що кожна буква і розділовий знак можуть зіграти з вами злий жарт. Після прочитання договору, якщо все зрозуміло і умови влаштовують, можете його підписати і отримати гроші. Пам’ятайте, що договорів завжди два (і читати потрібно обидва!) – Один залишиться в автоломбарді, інший ви заберете з собою.

Погашення позики і повернення автомобіля

Після погашення позики в повному обсязі і виплати нарахованих відсотків автоломбард знімає обтяження з автомобіля і повертає позичальнику ПТС і сам автомобіль (якщо його забирали на час дії позики).

Продаж автомобіля ломбардом

Якщо позичальник не може погасити борг, то автоломбард отримує право продати закладений автомобіль. З моменту невиконання зобов’язань позичальником може пройти не один місяць до моменту продажу авто. У цей час у позичальника ще є шанс розрахуватися з ломбардом і забрати свою машину, але ціна питання збільшується з кожним днем. У деяких випадках власники автоломбардів можуть піти назустріч своїм клієнтам і зупинити нарахування відсотків, але це швидше виняток, ніж правило, тому що з продажу автомобіля ломбард отримує більше грошей, ніж з відсотків за позикою.

Заставні автомобілі продаються автоломбардом на спеціальних аукціонах, де бажаючі купити автомобіль в автоломбарді можуть підібрати собі машину зі знижкою до 40% від ринкової вартості. Крім публічних торгів, машини продаються посередниками за повну ринкову вартість, в цьому випадку автоломбард виплачує посередникам відсоток за реалізацію, зазвичай це 10-30% від вирученої суми.

Післямова

Автоломбарди можуть виявитися відмінним виходом з важкої фінансової ситуації, але тільки в тому випадку, коли позичальник впевнений в своїх силах і майбутніх фінансових надходженнях. В іншому випадку, замість того, щоб отримати позику в автоломбарді під заставу ПТС, краще відразу продати автомобіль або знайти інший спосіб отримання необхідної суми. Інакше позичальник ризикує втратити автомобіль отримавши за нього суму на порядок менше ринкової вартості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments