Технології

Вчені створили технологію виробництва водневого палива з біомаси

Вчені створили технологію виробництва водневого палива з біомаси. Процес, в ході якого використовуються електрони, що утворюються при розкладанні деревних відходів, дозволить знизити вартість і збільшити ефективність виробництва водневого палива. Дослідження вчених зі Школи енергетики і хімічної інженерії опубліковано на сайті університету.

Водень — це елемент, який є майже скрізь; особливо його багато в молекулах води, які складаються з одного атома кисню і двох атомів водню. Однак практично скрізь у Всесвіті він зустрічається тільки у вигляді сполук, і, щоб отримати цю речовину в чистому вигляді, його необхідно виділяти.

При спалюванні кілограму водню виробляється майже в чотири рази більше енергії, ніж при спалюванні кілограму вугілля — при цьому результатом процесу є викид вуглекислого газу.

Нова технологія отримання водневого палива, запропонована дослідниками, використовує лігнін як джерело електронів. Це дозволяє підвищити загальну ефективність реакції виділення кисню (OER). Процес проводиться при низьких температурах — в ході нього відбувається переміщення електронів від лігніну по дроту до електрода, де проходить реакція виділення водню (HER).

Ученые создали технологию производства водородного топлива из биомассы

“За допомогою цієї нової системи ми можемо виробляти водень з меншою енергією, ніж при звичайному електролізі води, оскільки нема потреби в кисневих реакціях, які потребують високоенергетичних каталізаторів та каталізаторів з дорогоцінних металів. Звичайні методи вимагають більш 1,5 В, але нова система здатна виробляти водень з набагато більш низьким потенціалом (0,95 В)”, – Юнгкі Рю, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button