Технології

З’явилося штучне дерево, яке приймає будь-яку форму

Дослідники представили нову технологію, в якій використовується процес “гідравлічного удару”, за допомогою якого можна створити міцну і стійку деревину.

Вчені витягли лігнін-полімер, що зв’язує клітинні стінки всередині деревини й надає їй міцність. Це пом’якшило матеріал, а потім вони закрили волокна за допомогою випаровування. Так вийшов матеріал, який може легко змінювати форму і тверднути.

“Швидкий процес гідроудару формує частково відкриту, зморшкувату структуру клітинної стінки, яка забезпечує простір для стиснення, а також здатність підтримувати високу деформацію, дозволяючи матеріалу легко складатися і формуватися”, – зазначив провідний автор дослідження професор Лянбіг Ху, директор Центру інновацій матеріалів Університету Меріленда.

Цю модернізовану деревину можна змінювати в будь-яку форму і потім висушувати для формування кінцевого продукту. Здатність обробленої деревини до складання обумовлена зморшкуватою структурою клітинної стінки, яка може витримувати деформації без руйнування.

Співавтор роботи професор Стівен Ейххорн, професор матеріалознавства та наукової інженерії Брістольського університету, зазначив деякі механістичні дані про те, як деревина здатна деформуватися таким чином. Він є експертом з целюлозних матеріалів і провів понад 20 років, вивчаючи целюлозні волокна, деревину, Композити та матеріали на рослинній основі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments