Технології

ВВС США направлять сонячну енергію на Землю з космосу. Проєкт розпочнеться в 2024 році

Дослідники з США планують розгорнути технологію транспортування сонячної енергії з космосу на Землю. Так вони не будуть залежати від розмірів пристрою і клімату.

Дослідницька лабораторія ВПС США (AFRL) розробляє проєкт під назвою SSPIDR (Space Solar Power Incremental Demonstrations and Research). Він буде збирати сонячну енергію в космосі й відправляти її для використання на Землю.

AFRL буде конструювати супутники, які оснащені інноваційними «сендвіч-панелями», що будуть перетворювати сонячну енергію в радіочастотну (RF) і випромінювати її на Землю. Тут, внизу, прийомні антени будуть перетворювати цю радіочастотну енергію в корисну.

«Для цієї мети підійде і наземна сонячна батарея, але тоді ми будемо обмежені її площею, розміром необхідних колекторів і кліматом на планеті, – зазначили вчені. – Але якби сонячні батареї знаходилися на орбіті, вони могли б мати безперешкодний доступ до сонячних променів, забезпечуючи безперебійне постачання енергією ».

Ці технології продемонструють орбітальне розгортання зменшеної версії супутника з передачею енергії та випробують способи підтримки температури супутника в керованому діапазоні. Запуск проєкту запланований на 2023 рік на експериментальній установці Міжнародної космічної станції (МКС).

Вчені також будуть не просто передавати енергію на Землю, але також допоможуть дослідникам оцінити ефективність перетворення сонячного світла. Дослідники відзначають, що їх «ранні результати багатообіцяючі».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button