Земля

Вчені створили генетичну бібліотеку для мегаекосистеми в Тихому океані

Нова база даних, створена вченими з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та інших установ, охоплює близько 70% всіх тварин, що мешкають в Каліфорнійському перебігу, біля західного узбережжя Північної Америки.

Каліфорнійська течія займає 3218 км і простягається від канадського острова Ванкувер до середини півострова Баха в Мексиці. Течія приносить холодну воду з Північної частини Тихого океану на західне узбережжя Північної Америки і є домом для численних видів, оскільки течія піднімає з глибоких вод багаті поживні речовини.

Течія підтримує велику морську екосистему, в якій мешкають різні види, від косаток до морських вушок.

Тепер еколог з Каліфорнійського університету Пол Барбер і його колеги з Каліфорнійського університету і трьох інших установ створили бібліотеку штрих-кодів ДНК, які ідентифікують 605 видів в Каліфорнійській течії, в тому числі 275, які раніше не були занесені в каталог. База даних охоплює близько 70% всіх тварин, які там мешкають, включаючи 99,9% контрольованих видів, які важливі для збереження і рибальства.

Штрих-коди є послідовністю букв (A, T, C і G), які описують унікальний порядок амінокислот (аденозин, тимін, цитозин і гуанін), які ідентифікують ДНК кожного виду.

Нова база даних дозволить дослідникам, захисникам природи й власникам риболовних суден познайомитися з видами й екосистемами, а також вона допоможе визначити місця, де певні види потребують додаткового захисту.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button