Земля

На Землі різко змінюється клімат

На планеті різко змінюється клімат, повідомили вчені Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Про це свідчить вимірювання температурних режимів по всій планеті.


2017 рік стане одним з трьох найспекотніших за всю історію метеоспостережень в історії планети – дослідження Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Зазначається, що документ був представлений широкій громадськості в Бонні, на міжнародному саміті щодо захисту планети від кліматичних змін.

Вчені повідомили, що за період з січня по жовтень 2017 року температура повітря не перевищила показники 2016 року, який ставив рекорди за періоди Ель-Ніньо, але була вищою, ніж за всі роки, до 2015-го року. Феномен Ель-Ніньо спостерігається через зміни кліматичних показників у Тихому океані. Зокрема підвищується температури поверхневого шару води, що стає причиною стихійного лиха.

Цей ефект вчені спостерігають постійно, у проміжку 3-7 років. “Ми спостерігали виняткові погодні явища: в Азії температура сягала 50 градусів Цельсія, рекордні за своєю потужністю урагани йшли один за одним в Карибському морі і Атлантичному океані, досягаючи навіть берегів Ірландії”, — сказав генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Він також нагадав про те, що через ці події постраждали мільйони людей. Крім того, у Східній Африці весь рік спостерігається посуха, нагадав він. За словами Тааласа, останні три роки є трьома найспекотнішими і загальний тренд зберігається. І вже зараз можна сказати, що це наслідок серйозних змін клімату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button