Головна / Земля / На Землі різко змінюється клімат

На Землі різко змінюється клімат

На планеті різко змінюється клімат, повідомили вчені Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Про це свідчить вимірювання температурних режимів по всій планеті.


2017 рік стане одним з трьох найспекотніших за всю історію метеоспостережень в історії планети — дослідження Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Зазначається, що документ був представлений широкій громадськості в Бонні, на міжнародному саміті щодо захисту планети від кліматичних змін.

Вчені повідомили, що за період з січня по жовтень 2017 року температура повітря не перевищила показники 2016 року, який ставив рекорди за періоди Ель-Ніньо, але була вищою, ніж за всі роки, до 2015-го року. Феномен Ель-Ніньо спостерігається через зміни кліматичних показників у Тихому океані. Зокрема підвищується температури поверхневого шару води, що стає причиною стихійного лиха.

Цей ефект вчені спостерігають постійно, у проміжку 3-7 років. «Ми спостерігали виняткові погодні явища: в Азії температура сягала 50 градусів Цельсія, рекордні за своєю потужністю урагани йшли один за одним в Карибському морі і Атлантичному океані, досягаючи навіть берегів Ірландії», — сказав генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Він також нагадав про те, що через ці події постраждали мільйони людей. Крім того, у Східній Африці весь рік спостерігається посуха, нагадав він. За словами Тааласа, останні три роки є трьома найспекотнішими і загальний тренд зберігається. І вже зараз можна сказати, що це наслідок серйозних змін клімату.

 
comments powered by HyperComments