Земля

Де брали прісну воду жителі острова Пасхи?

Американські археологи пояснили, як жителі острова Пасхи навчилися добувати прісну воду з океану, результати їх роботи опубліковані на сайті Бінгемтонського університету.

Оскільки на острові практично немає річок і озер, спосіб, яким древні люди забезпечували себе водою, довгий час залишався загадкою. Як з’ясували вчені, рапануйцям (на полінезійській говірці острів називається Рапа Нуї) допомогла сама природа: вода, що поглинається вулканічним ґрунтом, відфільтровується і потім потрапляла в смугу прибою. Прісна вода настільки розбавляла в зоні прибою океанічну воду, що її можна було пити без шкоди для здоров’я.

“Ґрунтові води течуть вниз по схилах прямо до океану, — пояснює співавтор дослідження Карла Ліпо. — Прісна вода змішується з солоною. Під час деяких припливів рівень вмісту солі виявляється дуже низьким, що робить воду безпечною для людини і придатною до вживання”.

Раніше стало відомо, що палеогенетики вперше “воскресили” і розшифрували ДНК стародавніх мешканців острова Пасхи і прийшли до висновку, що ті були споріднені полінезійцям.

Острів Пасхи — одне з найбільш загадкових місць на Землі, де приблизно два тисячоліття тому існувала дивна цивілізація полінезійців, яка залишила після себе численні сліди у вигляді гігантських статуй-моаї, які, як сьогодні вважають вчені, являють собою обожнені фігури предків і родичів стародавніх мешканців острова.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button