Наука

Вчені створили першу в світі повну карту зв’язків імунної системи людини

Схему з’єднань імунних клітин вдалося створити завдяки високопродуктивному скринінгу поверхневих рецепторів. Дослідження опубліковано в журналі Nature.

Використовуючи передові методи скринінгу, щоб налаштувати зв’язок між окремими клітинами, вчені створили першу повну карту зв’язків імунної системи людини. Нова схема сполук допоможе дослідникам краще зрозуміти, як прогресують такі захворювання, як рак, і розробити методи лікування наступного покоління. Вони зміцнять захисні сили організму.

Проект вдалося втілити завдяки новим даним з передачі сигналів між імунними клітинами. Деякі з них патрулюють тіло в пошуках ознак травми або хвороби, а потім надсилають повідомлення іншим, щоб вони приєдналися до боротьби. У цьому їм допомагають білки на поверхні імунних клітин, які зв’язуються з рецепторними білками на поверхні інших.

Деякі з цих рецепторних зв’язків вже були відомі науці. Але дослідники Wellcome Sanger Institute та ETH Zurich активно працювали над створенням більш повної схеми їх розподілу по всьому тілу. Це вдалося завдяки високопродуктивному скринінгу поверхневих рецепторів. Так вчені змогли систематично картувати взаємодії білків імунних клітин в безпрецедентному масштабі.

Схема сполук детально описує, як імунні клітини взаємодіють по всьому тілу, і включає раніше невідомі контакти. Так вчені отримують цінну нову інформацію про те, як організм організовує імунний захист, і допоможе в розробці методів лікування, наприклад поліпшити імунотерапію раку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button