Відео

Після 10 000 землетрусів в Ісландії вивергся вулкан (відео)

На цьому тижні в Ісландії, недалеко від столиці Рейк’явіка, відбулося виверження вулкана. Лава і шлейфи диму з тріщини з’явилися в безлюдній долині після декількох днів інтенсивної сейсмічної активності.

Виверження відбулося приблизно за 40 кілометрів від Рейк’явіка, недалеко від вулкана Фаградальсфьядль на південному заході Ісландії. Нагадаємо, він вивергався протягом шести місяців у березні-вересні 2021 року, залучаючи туристів і місцевих жителів, які хотіли побачити це наживо.

У середу очевидці спостерігали смугу червоної лави, яка виривалася з землі на висоту 20-30 метрів в повітря.

Ісландське метеорологічне управління, яке стежить за сейсмічною активністю в країні, оцінило розмір тріщини приблизно в 300 метрів. У заяві говориться, що виверження почалося в долині Мерадалір, менш ніж в кілометрі від місця торішнього виверження.

Виверження в середу відбулося після періоду інтенсивної сейсмічної активності, коли з суботи було зареєстровано близько 10 000 землетрусів, у тому числі два з магнітудою не менше 5,0.

Гора Фаградальсфьялль належить вулканічній системі Крісувік на півострові Рейк’янес на південному заході Ісландії.

Хоча попелястого шлейфу не спостерігалося, у відомстві заявили, що можливе забруднення повітря через викид газу. Гази від виверження вулкана, особливо двоокис сірки, можуть піднятися в безпосередній близькості “гарячої точки”, становити небезпеку для здоров’я і навіть привести до летального результату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button