Наука

“Кукурудзяна дієта” могла сприяти зникненню цивілізації майя

Американські вчені з The Pennsylvania State University в результаті проведеного дослідження з’ясували, що зникнення цивілізації майя могла сприяти дієта на основі кукурудзи. Саме до таких висновків наводить аналіз виявлених останків представників даного народу, кількість в них азоту і ізотопів вуглецю.

Близько 1300 років тому почався період занепаду цивілізації майя, який у результаті привів до її повного зникнення. Водночас серед елітного населення велику популярність мала «кукурудзяна дієта» і саме вона, на думку американських дослідників, могла сприяти падінню культури, що процвітає на території Мезоамерики.

Згідно з результатами дослідження, населення майя, яке проживає в містах, в щоденному раціоні мало здебільшого кукурудзу, а подібна концентрація сільськогосподарської галузі, зосереджена на вирощуванні однієї культури, робила її менш пристосованою до посушливих і неврожайних періодів. В той самий час жителі сіл в Південній і Центральній Америці дотримувалися більшої різноманітності в харчуванні, на що вказує проведений фахівцями аналіз останків.

Найбільш висока концентрація азоту та ізотопів вуглецю виявлена у кістяках міських жителів, а в сільських, які харчувалися кукурудзою в меншій кількості, ці показники були значно нижчими. Підкоряючись вимогам еліти у цивілізації майя все більше змінювався вектор спеціалізації сільського господарства, що в підсумку під впливом зміни клімату могло призвести до загибелі більшої частини населення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button