Технології

Вчені створили водневе паливо з бананової шкірки

У період високого споживання викопного палива наукове співтовариство шукає природні матеріали, здатні задовольнити попит на енергію, повідомляє ecosphere.press.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

Швейцарські вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни використали біомасу, щоб отримати водневе паливо. Для цього вони висушили бананову шкірку, кукурудзяні качани, апельсинову кірку, кавові зерна та шкаралупу кокосових горіхів, а потім подрібнили на порошок.

Отриману масу помістили в спеціальний реактор, де за допомогою ксенонової лампи вчені досягли потужного світлового імпульсу, який моментально поглинула біомаса. Так відбувається фототермічне перетворення порошку на синтетичний газ та біовугілля.

Кожен кілограм речовини здатний генерувати близько 100 літрів водню та 330 грамів біовугілля. У вихідному вигляді вони є близько 30% висушеної бананової шкірки.

Вчені додали, що обидва палива – і водень, і біовугілля – зможуть замінити більш шкідливі аналоги. Водень, наприклад, можна використовувати як «зелене» паливо, а вуглецеве біовугілля як добриво, або використовувати для виробництва провідних електродів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button