Технології

Нова компактна установка очищає повітря від забруднювачів і СО2

Дослідники розробили абсорбер широкого спектра застосування, який видаляє з повітря надлишковий рівень концентрації вуглекислого газу.

Нова розробка обробляє 450 куб. м2/ годину і може контролювати концентрацію CO2 в приміщенні. Якщо вона становить 1000 мільйонної частки або ррm, то установка починає активно працювати, поки показник не стане 600 ppm.

Побутові очищувачі повітря зазвичай не можуть фільтрувати CO2, в цьому полягає основна перевага установки.

“Фахівці створили повнофункціональний зразок абсорбера для поглинання надлишкового рівня концентрації вуглекислого газу (CO2), який можна використовувати в освітніх, медичних установах, офісах, спортивних клубах” – Пресслужба Інституту.

Надлишок CO2 в приміщенні може позначитися на продуктивності й самопочутті: абсорбер знищує бактерії й віруси, очищає повітря від алергенів, а також насичує його мікроелементами, що містяться в морській солі.

Раніше в ВООЗ заявили, що у 2019 році рівень вуглекислого газу в атмосфері різко виріс: середньорічний показник досяг позначки в 410 ppm. Середня концентрація CO2 в повітрі в липні 2021 року склала 416.65 ppm. За даними вчених-біологів, якщо людина короткочасно вдихає кисень з концентрацією вуглекислого газу від 500 до 1 000 ppm, то це викликає виразні зрушення у функції зовнішнього дихання.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button