Технології

Вчені розробили сонячні батареї, надихнувшись очима комах

Стенфордські вчені створили сонячні батареї, надихнувшись очима комах. Нова технологія допоможе подолати проблеми, які обмежували використання багатообіцяючого матеріалу, званого перовскітом, для розробки сонячних панелей, пише Stanford News.

Вчені використовували дизайн сонячних елементів, схожий на мікролінзи в складних очах комах, для захисту крихкого фотовольтаїчного матеріалу — перовскіту — від зносу при впливі тепла, вологи або механічної напруги.

Перовскіти — багатообіцяючі, недорогі матеріали, які перетворять сонячне світло в електрику так само ефективно, як звичайні сонячні елементи на основі кремнію. Але проблема в тому, що перовскіти надзвичайно нестійкі і тендітні. Вони будуть недовговічні, якщо не придумати особливі умови для їх використання.

Більшість сонячних панелей — плоскі, але для сонячних батарей на основі перовскітів це неприйнятно. Тому було вирішено використовувати форму, подібну до очей комах — наприклад, мухи. Її очі складаються з сотень крихітних сегментів, кожен з яких дуже крихкий, але захищений каркасом навколо нього. Завдяки такій технології, сонячний елемент на основі перовскіту зміг витримати температуру в 85 за Цельсієм і відносну вологість 85% протягом шести тижнів.

Перовскіти дозволяють сонячним панелям досягати нових рекордів по продуктивності. Нещодавно вчені з корейського університету знайшли спосіб підвищити ефективність перовскітних сонячних батарей до 22,1%, встановивши новий рекорд. Прогнозується, що перовскітні сонячні панелі з’являться на ринку через півтора року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button