Технології

Запуск найдорожчого телескопа в світі NASA можуть відкласти до 2020 року

NASA знову може перенести запуск найдорожчого телескопа в світі, в його конструкції виявлені проблеми з кріпленнями. Робота забрала весь резервний час, закладений в програмі споруди «Джеймса Вебба».


Ревізори космічного агентства вважають, що запуск телескопа можливо здійснити у другій половині 2019 року або на початку 2020 року. Ґреґ Робінсон (Greg Robinson), заступник голови директорату наукових місій NASA, заявив, що буде нелегко вкластися в поточну програму запуску місії.

«Ми сподіваємося, що завершимо всі перевірки і запустимо телескоп в космос через півтора року», – підкреслив представник відомства.

Телескоп «Джеймс Вебб» (James Webb Space Telescope) замінить орбітальний «Хаббл» (Hubble). Він працює на протязі 25 років. Конструктивно новий апарат планували запустити на початку 2014 року, але через дуже високі витрати, пов’язані з його будівництвом і відставання від графіка у NASA були змушені перенести дату старту місії на вересень 2015 року.

Слідом за цим запуск відклали до жовтня 2018 року, потім – до липня 2019 року. Конгресмени США намагалися закрити проект через збої при складанні телескопа і виходу програми за рамки фінансування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button